W nagrodę – jadą do Niemiec.

„Mamy przyjemność poinformować Państwa o sukcesie naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie "Niemiecki ma klasę".

 

Spośród 79 zespołów biorących udział w konkursie „Niemiecki ma klasę“ zespół konkursowy z Gimnazjum nr 2 w Głogowie im. Ireny Sendler pod opieką pani Alicji Skoczylas został wybrany do grona 11 finalistów w tegorocznej edycji konkursu. Z tego powodu dyrekcja szkoły została zaproszona do udziału w podróży studyjnej do Niemiec, która odbędzie się jesienią tego roku (wyróżnienie dla szkoły).” – napisali do nas z Gimnazjum nr 2 w Głogowie.

- Jest to dla nas osiągnięcie bardzo istotne, dzięki wsparciu finansowemu prezydenta Głogowa naszego projektu w konkursie - już teraz widać efekty naszych działań. Znaleźliśmy się w gronie 11 szkół w Polsce, które weszły do finału konkursu, dlatego będziemy mieli w szkole 5 maja o godzinie 9.00 wizytację z Warszawy z Goethe Institut, na którą Państwa również serdecznie zapraszamy. Jest to dla nas bardzo ważna wizyta, bowiem komisja konkursowa chce odwiedzić szkołę, aby móc na własne oczy zobaczyć zmiany, których dokonaliśmy w sali do języka niemieckiego oraz porozmawiać z członkami zespołu na temat ich wrażeń z pracy projektowej. Komisja prowadzić będzie rozmowy również z dyrekcją, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi - sponsorami  projektu. wsparcie z Państwa strony w tym momencie jest dla nas niezmiernie istotne, bowiem po wizycie  komisja będzie typować 3 zwycięskie zespoły - na podstawie rozmów podczas wizytacji – pisze Alicja Skoczylas z Gimnazjum nr 2.

 A oto podsumowanie działań w projekcie:

Prace w projekcie „Deutsch hat Klasse” – „Niemiecki ma klasę” dobiegają końca. Kilka miesięcy pracy i działań – czas na podsumowania!
WSPÓŁPRACUJEMY, WSPÓŁDECYDUJEMY, WSPÓŁDZIAŁAMY – to motto projektu prowadzonego przez Goethe-Institut w Warszawie. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec .
Przypomnijmy: Zadanie projektowe polegało na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę. My naukę powiązaliśmy z naszą pasją – sala 308 – to również studio filmowe GIM TV!
5 miesięcy pracy, 34 uczniów w projekcie, niezliczone godziny wspólnej pracy i spotkań w czasie lekcji, po lekcjach a nawet podczas ferii zimowych. I mamy wspaniałą, kolorową, praktyczną i wygodną salę, w której możemy przyjemnie spędzać czas nie tylko podczas lekcji. Dodatkowo GIM TV  zdążyło w ramach projektu nakręcić 3 filmy edukacyjne i zdobyć 3 międzynarodowe nagrody!

Link do relacji filmowej – Wiadomości GIM TV – wydanie luty -część 3:  

http://www.gim2glogow.pl/gim-tv/ 

lub bezpośrednio

 https://www.youtube.com/watch?v=KZGI-5u5ciM

Dostosowanie strony internetowej Urzędu Miasta Głogów do potrzeb osób niepełnosprawnych realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.