Pokonali 5 tysięcy kilometrów by zamieszkać w Głogowie.

Pięcioosobowa rodzina Państwa Gałgan, która jeszcze w ubiegłym tygodniu mieszkała w Kazachstanie, otrzymała od Gminy Miejskiej Głogów mieszkanie na osiedlu Piastów Śląskich.

Dziś – nowi obywatele miasta – spotkali się z prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem, zastępcą Piotrem Poznańskim i głogowskimi mediami.

Rada Miejska podjęła stosowną uchwałę jeszcze w ubiegłym roku. Wyremontowano dla Państwa Gałgan trzypokojowe mieszkanie, które również wyposażono w meble i niezbędny domowy sprzęt. W uchwale Rady Miejskiej jest również zapewnienie o pomocy w znalezieniu zatrudnienia.

Głowa rodziny – pan Aleksander - pracował w fabryce maszyn górniczych, żona Maria zajmowała się dziećmi. Z rodziną przyjechała także mama pana Aleksandra – Wiera. Starszy syn Włodzimierz od września będzie uczniem Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Młodszy syn, Artur, ma dopiero 2 latka. Rodzina, choć mówi po polsku, już uczy się języka, by lepiej radzić sobie w kontaktach.
Prezydent otrzymał od rodziny figurkę konia – symbol Kazachstanu.

Zobacz zdjęcia - fACEBOOK: GLOGOW.GMINA.MIEJSKA

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności