„Profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego”.

Od 20 sierpnia ruszyły zapisy na bezpłatne, kompleksowe badania w ramach programu profilaktycznego „Profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego”. Inicjatorem badań jest Stowarzyszenie Byłych Pracowników KGHM.

Bezpłatny program skierowany jest do mężczyzn z Głogowa i powiatu głogowskiego, którzy ukończyli 50 lat. Z bezpłatnych badań może skorzystać 615 osób.

Rejestracja i badania prowadzone są w Miedziowym Centrum Zdrowia w Głogowie, przy ul. Sportowej 1 b, od 20.08.2015 r. do wyczerpania limitu miejsc, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.
Zarejestrować można się osobiście – w siedzibie MCZ w Głogowie, przy ul. Sportowej 1 B – Rejestracja Specjalistyczna lub telefonicznie – pod numerem (76) 72 76 791. Niezbędny jest dowód osobisty i nr PESEL.
Badania są bezpłatne i kompleksowe (badanie PSA, badanie USG układu moczowo-płciowego oraz konsultacja lekarza specjalisty urologa).
Badania prowadzone będą od września do listopada br.

Konsultacje lekarskie urologiczne wraz z badaniem USG będą realizowane dwa razy w tygodniu:
- w poniedziałki i czwartki w godz. 15.30-18.00.
Pobranie materiału do badania PSA:
- w poniedziałki i w czwartki w godz. 7.00 - 9.30 – w tym samym dniu będą mogli zgłosić się na badanie do lekarza urologa
- po godz. 9.30 lub w pozostałe dni - w godz. 7.00-14.00 – będą przyjęci przez lekarza urologa w najbliższym dniu przyjęcia.
Warunek ten jest związany z czasem niezbędnym do wykonania badania i uzyskania jego wyniku.

Całkowity koszt realizacji programu to 100 tys. zł. Na ten cel Powiat Głogowski pozyskał dofinansowanie z Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. (70 tys. zł), partnerem finansowym jest również Gmina Miejska Głogów (20 tys. zł), natomiast 10 tys. zł pochodzi ze środków własnych powiatu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności