O ścieżkach rowerowych.

Wójt Gminy Głogów Joanna Gniewosz i wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski uczestniczyli we wczorajszym (16 września) spotkaniu społecznego Zespołu ds. Infrastruktury Rowerowej.


Głównym tematem spotkania była współpraca gmin związana z budową ścieżki rowerowej na byłym torowisku biegnącym przez gminy Głogów i Kotla w kierunku Sławy.
- Gmina Kotla, po wielu latach starań, podpisała porozumienie z PKP w tej sprawie. W przyszłym roku grunty staną się własnością Gminy Kotla. To duży sukces. Oferuję także swoją pomoc w działaniach Zespołu, bo i mieszkańcy mojej gminy są zainteresowani tym co wiąże się ze ścieżkami rowerowymi. Mamy się też czym pochwalić, w gminie powstały trasy rowerowe, a w tym roku przedłużamy szlak dla rowerzystów do Krzekotówka. W gminie jest wiele ciekawych miejsc i watro, by je pokazać, wyznaczyć szklaki i je oznakować – mówił na spotkaniu wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.
- Władze Głogowa są zainteresowane, by mieszkańcy, którzy wolny czas spędzają na rowerach, mogli korzystać z atrakcji położonych poza miastem. Będziemy współpracować z każdą gminą, która ma podobne cele. Cieszę się, że i wójtowie szukają wspólnych dla wszystkich rozwiązań – mówił zastępca prezydenta Głogowa Piotr Poznański.
- Jeszcze we wrześniu podpiszemy podobne jak Gmina Kotla porozumienie z PKP – mówiła Joanna Gniewosz, wójt Gminy Głogów. Mamy też ciekawe plany i rozwiązania dla rowerzystów odwiedzających naszą gminę. Uprzątnęliśmy teren przy byłej stacji w Grodźcu Małym, powstanie tam teren wypoczynkowy dla rowerzystów. Będziemy pracować na tym, by tereny gminy były atrakcyjne i bezpieczne dla rowerzystów. Oznakujemy szlak rowerowy od Krzepowa do Zaborni – dodała wójt.

Zespół i wójtowie spotkają się 21 października. Przez ten czas opracują propozycje tras rowerowych prowadzących z Głogowa, przez Gminę Wiejską Głogów, do Kotli aż do granic Gminy Sława.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności