Przekazali plac budowy.

Dwa kilometry i prawie sto metrów – na takiej długości będzie remontowana ul. Rudnowska. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą, a dziś przekazano plac budowy.

 

- Przetarg wygrała głogowska firma PBD, która na przełomie lutego i marca wejdzie na ulicę z fizycznymi pracami. Koszt remontu to 3.600 tys. złotych, połowę dofinansuje właściciel drogi – DSDiK.
Wyremontujemy nawierzchnię i odtworzymy chodniki od skrzyżowania tuż za wiaduktem, aż do skrzyżowania z ul. Kolejową. Planowane zakończenie prac to 31.08.2016 rok – mówił na konferencji prasowej prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

- Jeszcze w tym tygodniu spotykamy się, by opracować plan objazdów. Na pewno włączymy do tego ul. Szczyglicką i Kolejową, które wyremontowaliśmy w ubiegłym roku także w tym celu – mówił zastępca prezydenta Piotr Poznański.

- Pierwsze tygodnie poświęcimy na prace, których widać nie będzie – przygotowujące do tej dużej inwestycji. Sprzęt ma wejść na teren budowy, jak tylko będziemy mieli pewność, że mrozy nie wrócą. Chcemy tak przygotować się do inwestycji, by jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom – mówił Ksawery Kossowski, prezes PBD.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności