Bezpłatne badania tzw. WIEKU SERCA.

W DNIU 21.01.2016 w godz. 09.00-17.00 ZAPRASZAMY wszystkich mieszkańców powiatu głogowskiego na bezpłatne badania tzw. WIEKU SERCA.

 

Kardiobus- akcja edukacyjno-zdrowotna z oszacowaniem tzw. wieku serca z zastosowaniem algorytmu opracowanego przez towarzystwo kardiologiczne Framingham Heart Study i World Heart Federation.

Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, pomiaru obwodu w talii, oznaczeniu współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej pozwala na określenie prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego i oszacowanie tzw. wieku biologicznego serca.

Do oceny wieku serca stosowana jest aplikacja opracowana przez towarzystwo kardiologiczne, pomiar masy ciała, skład procentowy ciała badany z zastosowaniem urządzenia OMRON Body Composition Monitor, pomiar ciśnienia tętniczego krwi z zastosowaniem Omron SpotArm Digital Blood Pressure Monitor. Ponadto przeprowadzany jest wywiad z pacjentem dotyczący występowania chorób układu sercowo-naczyniowego u pacjenta oraz w jego najbliższej rodzinie, poziomu cholesterolu, palenia tytoniu. Na podstawie ww. pomiarów i wywiadu pacjent uzyskuje oszacowany wiek biologiczny serca oraz jest informowany o profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego. Po badaniu pacjent otrzymuje wynik i materiały edukacyjne.

Badanie dla pacjentów w wieku 21-74 lat, którzy nie przeszli zawału ani udaru mózgu. Z tzw. „ technicznego” punktu widzenia jest prośba, aby pacjenci w miarę możliwości mieli w dniu badania skarpety lub podkolanówki, do pomiaru składu procentowego ciała, muszą być gołe stopy.

BADANIA ORGANIZUJE

PRZYCHODNIA LEKARSKA „KONSYLIUM” 

ul. Gwiaździsta 5a Głogów

w dniu 21.01.2016 godz. 09-17.01.2016

Rejestracja osobista lub tel.    76 833 94 44    tel.   76 833 94 60

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności