"Otworzymy Mikołaja"

Aż jedenaście ofert wpłynęło na realizację zadania „Zabezpieczenie konstrukcji murów wieży kościoła p.w. św. Mikołaja w Głogowie w ramach realizacji zadania pn.: „Głogowskie Obserwatorium Kultury i Sztuki – adaptacja i zabezpieczenie kościoła św. Mikołaja w Głogowie na potrzeby turystyki, kultury i sztuki”.

 


- Chcemy by w drugiej połowie roku ruiny można było zwiedzać w bezpiecznych warunkach. Musimy więc koniecznie zabezpieczyć wieżę Kościoła. Po tych pracach zdemontujemy ogrodzenie wokół zabytku, a sam obiekt będzie często dostępny. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie składaliśmy wniosek na dofinansowanie tego zadania, złożyliśmy także wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dotację – mówił na konferencji prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Kwota przeznaczona na realizację: 780.000 złotych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności