Dobre praktyki – przygotowanie do LPR.

Po analizach, składaniu fiszek na projekty społeczne i inwestycyjne, spotkaniach Komitetu ds. rewitalizacji przyszedł czas na ostatni etap prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla miasta Głogowa na lata 2016-2020.

 

Dziś odbyło się spotkanie związane z „dobrymi praktykami”. Przedstawiciele Biura ds. Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha zaprezentowali własne doświadczenia w zakresie rewitalizacji. Wałbrzych, jako jedno z pierwszych w Polsce miast, prowadzi, dzięki środkom z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Modelowy Projekt Pilotażowy, przygotowanie do właściwej rewitalizacji.
- W Wałbrzychu pierwszy program rewitalizacyjny powstał w 2004 roku i obejmował całe miasto. Wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego spowodowały konieczność ograniczenia rewitalizacji -w latach 2008-2015 – do Śródmieścia. Śródmieście charakteryzowały najwyższe negatywne wskaźniki dotyczące ubóstwa, bezrobocia, przestępczości i wartości zasobów mieszkaniowych – mówiła Justyna Pichowicz z Biura ds. Rewitalizacji UM w Wałbrzychu.

W latach 2007 – 2015 zrealizowano 59 projektów o łącznej wartości prawie 46 milionów złotych. Dofinansowanie wyniosło prawie 28 mln.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności