Remont ul. Rudnowskiej - zamiana organizacji ruchu.

Informacja na temat wprowadzenia czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót na ul. Rudnowskiej od ul. Ułanów Polskich do ul. Transportowej.


Prace rozpoczną się 15 stycznia.
W trakcie trwania robót przewidziano zamknięcie dla ruchu drogi wojewódzkiej nr 292- ul. Rudnowskiej na odcinku od ul. Ułanów Polskich do ul. Transportowej. W związku z powyższym objazd podczas prac będzie się odbywał ulicami: Transportową, Henryka  Głogowskiego, Kazimierza  Wielkiego. Plan orientacyjny objazdu przedstawia  rys. nr 1, natomiast szczegółowe oznakowanie skrzyżowań na rysunkach nr 1.1-1.6.

            W trakcie trwania robót przewidziano zmiany w organizacji ruchu komunikacji zbiorowej. Przewiduje się przeniesienie istniejących przystanków o nazwie POM zlokalizowanych w ciągu drogi wojewódzkiej- ul. Rudnowskiej na ulicę Kazimierza Wielkiego- przystanki o nazwie K. Wielkiego III.

 Istniejące znaki D-15 zlokalizowane przy ul. Rudnowskiej i przy wiatach przystankowych zostaną oznakowane dodatkową  informacją: "Przystanek POM przeniesiony na ul. K. Wielkiego- przystanek K. Wielkiego III". Przy wiatach przystankowych przy ul. K. Wielkiego umieszczona zostanie  informacja "Przystanek tymczasowy- POM przeniesiony z ul. Rudnowskiej"

Objazd w kierunku DW292- ul. Rudnowskiej będzie odbywać się  ul. K. Wielkiego, ul. H. Głogowskiego i ul. Transportową. Objazd w kierunku DW292- Nowej Soli będzie odbywać się  ul. Transportową i ul. H. Głogowskiego. Objazd w kierunku ul. Piastowskiej będzie poprowadzony  ul. Transportową, ul. Głogowskiego i ul. K. Wielkiego.

 

W trakcie prac budowlanych  planuje się wykonać następujące prace:

- wykonanie robót drogowych: montaż krawężników i obrzeży, prace nawierzchniowe wraz z warstwą ścieralną

- wykonanie robót sanitarnych: regulacja wpustów, montaż elementów kanalizacji deszczowej,

- wykonanie robót elektroenergetycznych: przebudowa sieci,

- wykonanie docelowej organizacji ruchu,

            Do wygrodzeń poprzecznych jezdni zastosowane zostaną  zapory drogowe U-20b. Zapory drogowe będą  ustawione na wys. 1.1 m z obu stron ze światłami U-35a koloru czerwonego (dla zapór U-20b).

Do wygrodzeń chodników i ciągów pieszych zastosowane będą  zapory drogowe U-20c.

UTRUDNIENIA W RUCHU BĘDĄ TRWAŁY DO 30 maja 2018 R.

Prosimy o stosowanie się do oznakowania pionowego informującego o wprowadzonych objazdach jak i o uważną jazdę. Za wszelkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności