Rewitalizacja bulwaru nadodrzańskiego

Umowa na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego właśnie została podpisana. Jutro nastąpi przekazanie placu budowy, a pierwsze prace budowlane rozpoczną się w lipcu. W tym roku wykonawca, firma PBD z Głogowa, ma w zakresie prace wycenione na 7 milionów złotych. W roku przyszłym na kolejne 13.655 tys. złotych.

Prace zakończą się we wrześniu przyszłego roku. Koszt całości to 20.655 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 9 mln.

Przypomnijmy:
To jedna z ważniejszych miejskich inwestycji, która po realizacji przywróci te tereny mieszkańcom. Zagospodarujemy prawie 4 hektarów, w tym powierzchnie utwardzone - 1,9 ha, powierzchnie zielone – 1,6 ha. Przebudujemy ul. Nadodrzańską, wybudujemy miejsca postojowe, ścieżki rowerowe i chodnik. W projekcie jest także budowa ulic Garncarskiej, Młyńskiej, Kołłątaja (na szerokości Bulwaru) wraz z budową chodników. W zakresie prac jest także budowa parkingu z dwoma zjazdami publicznymi, budowa sieci monitoringu, oświetlenia (w tym parkowego), montaż punktów Wi-Fi, budowa fontanny posadzkowej. Teren bulwaru zagospodarowanie wyposażony w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, donice, stojaki rowerowe, hamaki, stoliki, elementy ozdobne – ramy stalowe oraz elementy zabawowe – trampoliny terenowe, toaleta publiczna). Będą nowe nasadzenia. Planujemy zasadzić prawie 150 drzew i ponad 1000 krzewów. Zamontujemy także budki lęgowe dla ptaków.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności