Razem dla hospicjum.

Razem dla hospicjum – samorządowcy, działacze społeczni, przedsiębiorcy złączyli się wokół idei Fundacji Hospicjum Głogowskie, której celem jest powstanie takiej placówki w Głogowie.

Partnerem tego zadania jest Gmina Miejska Głogów. Gmina przekazała działkę pod budowę (os. Paulinów) oraz środki na powstanie dokumentacji. W bieżącym roku zaplanowano budowę przyłączy wodno-kanalizacyjnych i niezbędne wyburzenia, ogłoszony zostanie także przetarg na budowę hospicjum.

Placówka będzie budowana w dwóch etapach – w etapie 1. powstanie budynek dla 20 pacjentów oraz pełna infrastruktura jak drogi dojazdowe czy miejsca parkingowe. W 2. etapie – dobudowa kolejnej części także dla 20 podopiecznych. Koszt budowy 1. etapu szacujemy na ok. 14 mln. Docelowo budowa hospicjum ma kosztować ok. 18 mln.

Wiemy jak bardzo hospicjum jest w Głogowie potrzebne, dziękuję Wszystkim Organizatorom za spotkanie i pozytywną energię jakiej ono dostarczyło. To ważne by przy takiej idei być razem.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności