Spotkanie młodzieży z Riesy i Głogowa

W ramach projektu: "Spotkanie Wiedza Zrozumienie",  w Ratuszu odbyło się uroczyste powitanie młodzieży z Riesy i Głogowa przez Prezydenta Miasta Jana Zubowskiego.


Następnie w  Zespole Szkół Ekonomicznych odbędzie się spotkanie młodzieży z Riesy i Głogowa. Celem spotkania dydaktycznego jest prezentacja częściowej pracy badawczej przez stronę niemiecką i polską wynikającą z ustaleń projektu. Młodzież z Głogowa prowadząc prace badawcze ma stworzyć dokumentację o życiu obywateli polskich w latach 1939-1957 ( w tym osoby, które osiedliły się na ziemiach głogowskiej po 1945r.), natomiast młodzież z Riesy realizując badania ma stworzyć dokumentację o życiu w Riesie i okolicach w czasie rządów narodowego socjalizmu i pod koniec wojny.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności