Deklaracje o posiadanym źródle ciepła i spalania.

Ilustracja wprowadzenia:  Deklaracje o posiadanym źródle ciepła i spalania.

 Zawiadamiamy, że od 1 lipca 2021r. na właścicieli nieruchomości został nałożony ustawowy obowiązek złożenia deklaracji o posiadanym źródle ciepła i spalania na terenie nieruchomości do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) oraz, że każda gmina została zobowiązana do przeprowadzenia Inwentaryzacji wszystkich źródeł ogrzewania budynków na terenie Gminy Miejskiej Głogów.

Czytaj więcej: Deklaracje o posiadanym źródle ciepła i spalania.

Nowy obowiązek złożenia deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw w budynkach do CEEB

Z dniem 1 lipca 2021 r. zostanie wprowadzony obowiązek złożenia deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), zgodnie z art. 27 g ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 554).

Na podstawie deklaracji powstanie Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Będzie to aplikacja do gromadzenia i udostępniania informacji o tym, w jaki sposób ogrzewamy nasze domy oraz posłuży do rozpoznania rzeczywistej sytuacji energetycznej w Polsce i podjęcia realnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza.
Nowy obowiązek złożenia deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw w budynkach do CEEB - zdjęcie 1

Zobowiązany do złożenia deklaracji:
Właściciel lub zarządca budynku lub lokalu.

Termin złożenia deklaracji:

  1. - w ciągu 12 miesięcy dla budynków, w których już istnieje źródło ciepła i spalania paliw,
  2. - w ciągu 14 dni dla źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach nowo powstałych.

W przypadku zmiany liczby  lub rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw właściciel lub zarządca budynku lub lokalu składa nową deklarację w terminie 14 dni od dnia, w którym zaistniała zmiana.

Sposób złożenia deklaracji:

  • - elektronicznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) udostępnionego na pod adresem www.zone.gunb.gov.pl,
  • - pisemnie – wypełnioną deklarację można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Głogowie, Biuro Obsługi Klienta (pok. nr 18) lub wysłać pocztą na adres:  Urząd Miejski, 67-200 Głogów, Rynek 10.

 
Pobierz dokumenty (aktualizacja 17.03.2022 r.)

  1. Formularz A - budynki i lokale mieszkalne (zaktualizowano 17.03.2022r.)
  2. Formularz B - budynki i lokale niemieszkalne (zaktualizowano 17.03.2022r.)
  3. CEEB - informator dla Właścicieli i Zarządców [PDF - 2.51 MB]


Więcei informacji na stronie Głównego urzędu Nadzoru Budowlanego
Szczegółowe informacje na stronie ZINTEGROWANY SYSTEM OGRANICZANIA NISKIEJ EMISJI    https://zone.gunb.gov.pl/

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności