Od 15 do 16 grudnia w Głogowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Bocci!

Jako dyscyplina sportu paraolimpijskiego Boccia nie jest w Polsce powszechnie znana jednak jej rozwój w naszym kraju w ostatnim czasie jest bardzo dynamiczny.

Z każdym rokiem wzrasta liczba ośrodków promujących tę formę aktywności społecznej osób niepełnosprawnych. Jest ona zarazem jedyną formą rywalizacji sportowej dostępnej dla osób z najcięższymi formami niepełnosprawności fizycznej, a nawet sprzężonej. Polski Związek Bocci, organizujący polską ligę w tej dyscyplinie szacuje, iż w Polsce jest ona uprawiana w blisko 250 ośrodkach takich jak placówki szkolno-wychowawcze, stowarzyszenia, kluby sportowe. Na poziomie wyczynowym w tym roku Polska wyrosła na liczącego gracza w międzynarodowym rankingu Światowej Federacji Bocci (BISFed). Spektakularny sukces na Mistrzostwach Europy w portugalskim Povoa de Varizim odniósł Damian Iskrzycki. W swojej klasie BC3, a więc zawodników posługujących się pomocniczym sprzętem zdobył on tytuł Wicemistrza. W historii tej dyscypliny w Polsce jest to wydarzenie bez precedensu.
W tegorocznych Mistrzostwach weźmie udział ok. 40 finalistów wraz ze sportowymi asystentami z całej Polski, którzy w całorocznych eliminacjach zgromadzili największą ilość punktów. W tle finału odbędzie się turniej „integracyjny”, w którym rywalizować będą zawodnicy bez sportowej klasyfikacji medycznej.
Zawody mają charakter otwarty stąd gorące zaproszenie do kibicowania sportowcom w tej niezwykłej rywalizacji. Gośćmi specjalnymi turnieju będą W-ce Mistrzyni Paraolimpijska z Rio de Janeiro w pchnięciu kulą Pani Lucyna Kornobys, Mistrz Europy w strzelectwie sportowym Pan Filip Rodzik a także Mistrz Świata w Podwójnym Triatlonie Pan Jerzy Górski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Wrocław. Współorganizatorem Mistrzostw Polski są Cisi Pracownicy Krzyża.
Mistrzostwa rozegrane zostaną w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Ryszarda Matuszaka przy ul. Wita Stwosza 1. Początek zawodów 15. Grudnia godz. 9.00. Ceremonia medalowa zaplanowana jest na godziny popołudniowe dnia następnego.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności