Głogowski Konkurs Trębaczy

W piątek, w auli Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się Głogowski Konkurs Trębaczy pod Patronatem Prezydenta Miasta. Na koncercie galowym, który odbędzie się MOK-u będziemy mogli usłyszeć formację Nestor Band.

Liderem zespołu Nestor Band jest znany wrocławski trębacz Tadeusz Nestorowicz. Pierwszy jego zespół Jambo Jazz Band założony został w 1976 r. W 1978 r. z inicjatywy Nestorowicza powstaje grupa Jazz Day Orchestra. W 1980 r. zostaje laureatem Nagrody Głównej na Festiwalu „Złota Tarka”. Z zespołem Jazz Day Orchestra bierze udział w otwarciu klubu Rura. W 1981 r. z inicjatywy Tadeusza Nestorowicza powstaje formacja Funk Factory, która koncertuje podczas Jazzu nad Odrą i Jazz Jamboree. W 1983 r. zespół zostaje laureatem krakowskiego festiwalu Jazz Juniors. W tym samym roku Nestorowicz kończy Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie trąbki. W 1984 r. powstaje zespół Nestor Band, z którym trębacz nagrywa płytę „Pamiętajmy o naszych gwiazdach”, poświęconą zmarłym wrocławskim i światowym gwiazdom jazzu. Od 1985 r. Tadeusz Nestorowicz grał m.in. w Big-Bandzie Wrocław oraz w innych krajowych big-bandach takich, jak Bis Warsaw Band, Orkiestra Henryka Debicha, Alex-Band czy Orkiestra Zbigniewa Górnego.

W Głogowie będziemy mogli usłyszeć formację Nestor Band, na koncercie galowym Głogowskiego Konkursu Trębaczy pod Patronatem Prezydenta Miasta, 30 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Biurze Obsługi Klienta MOK.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności